Ülkü Ocakları Edirne Şubesi'nce İftar Verildi

Ülkü Ocakları Edine Şubesi'nce kentteki bir restoranda iftar yemeği verildi.

Ülkü Ocakları Edirne Şube Başkanı Taner Albayrak, iftarda yaptığı konuşmada, 1992'den bu yana her yıl düzenledikleri iftar yemeklerinin gelenekselleştiğini söyledi.

Bir fidanın yeşererek 25 yaşında ağaç olmasından gurur duyduklarını belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Yurt dışından, Türkiye'nin her yanından insanlar Edirne'ye buluşmaya geldiler, hakikaten biz büyük bir aileyiz. Bizden sonra gelecek nesillere de Allah bu yolda hizmet etmeyi nasip etsin. Ülkü Ocakları ülkücü harketin can damarıdır, kutlu dergahtır, adam yetiştirir. Daha güçlü olmalıyız. Sizler de ocağa daha çok destek olun. Bu millet hainlere kalmayacak, bu millet öz evlatlarına kalacaktır. Öz evlatları da Ülkü Ocakları'nda yetişecek."

Ülkü Ocakları Edirne Şubesi Kurucu Ocak Başkanı Ramazan Emir ise kutlu dergahta bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Ocağın kuruluş aşamasında yanlız olmadıklarını anımsatan ve katkıda bulunanlara teşekkür eden Emir, "Kutlu görev bize nasip oldu. Çocuklarıma bırakacağım en şerefli mirasım ülkücülüğümdür. Zor yıllardı, 12 Eylül'ün izleri vardı, insanlarda çekingenlik vardı. İnsanlar kabuğuna çekilmişti. Teşkilatı toplamak bize düştü. Ülkücü hareket gün oldu milletvekili çıkardı, gün oldu ciddi oylar aldı. Edirne'de ülkücü hareketin mührünü vurduk. Bunu ilelebet devam ettirecek olan sizsiniz. Bu kutlu davanın beş bin şehidi var. Sizinle ne kadar gurur duysam azdır. Ne mutlu Türküm diyene." şeklinde konuştu.

Paylaş

Edirne Haberleri

Son Dakika Edirne Haberleri

Tel:0 535 291 99 90

126983 Kişi Ziyaret Etti.