Yaz Okulu Kontenjanı İçin Geceden Kuyruk Oluşturan Öğrencilere, Rektör Sahip Çıktı

Edirne'de Trakya Üniversitesi'ne yaz okulu için geceden gelen öğrenciler Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde kuyruk oluşturdu. 50 kişilik kontenjanı kaçırmak istemedikleri için kapı önünde sabaha kadar bekleyecek öğrencilerin durumunu öğrenen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrenciler için derslik açtırıp yemek dağıttırdı.

REKTÖRÜN TALİMATIYLA DERSLİKLER AÇILDI ÖĞRENCİLERE YEMEK DAĞITILDI

Yaz okulu kayıtlarının açılmasının ardından dün gece bir grup öğrenci, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne geldiler. Kaldıkları dersleri Trakya Üniversitesi'nde tamamlamak isteyen öğrenciler 50 kişilik kontenjan nedeniyle kapıda sabahlama kararı aldı. Fakülte binası önünde kartonlara oturarak kendi aralarında sıra yapan öğrencilerin beklediğini öğrenen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, gece yarısı binanın açılarak öğrencilerin içeri alınması talimatını verdi. Bölüm yetkilileri gece derslikleri açıp gelen öğrencilere sıra numarası verdikten sonra yemek dağıttı.

$(window).load(function () { var s = document.createElement("script"), el = document.getElementsByTagName("script")[0]; s.async = 1; s.src = "//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js"; el.parentNode.insertBefore(s, el); });

"BURADA SABAHLAMAYI DÜŞÜNÜYORDUK"

Mersin Üniversitesi öğrencisi Eda Çanak da, sıra numarası alarak kaydını yaptırdığı için çok mutlu olduğunu söylerken, yaz okulu için sabahlamayı göze aldığını kaydeden Çanak, "Kaydı yaptırdım çok şükür. Burada yağmurun altında bayağı bekledik ama sonunda aldılar. Burada sabahlamayı düşünüyorduk" ifadelerini kullandı.

DERSLER 3 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilerin mağdur olmaması için çalıştıklarını ifade ederek, yaz okulu derslerinin 3 Temmuz'da başlayacağını söyledi.

Paylaş

Edirne Haberleri

Son Dakika Edirne Haberleri

Tel:0 535 291 99 90

127008 Kişi Ziyaret Etti.